Пам'ятники та скульптурні композиції Голосіївського району

Пам’ятник 
«Шлях Пізнання»Пам’ятник «Шлях Пізнання» встановлено на території перед будівлі Фізичного факультету Національного Університету ім. Тараса Шевченка.

Алегорична композиція символізує важкий шлях пізнання істини та одночасно розширення горизонтів науки. Монумент складається з чотирьох бронзових фігур, які тримають бронзовий куб — символ людських знань...


Пам’ятник 
Данилові Заболотному
Пам’ятник Данилові Заболотному знаходиться на території Інституту мікробіології і вірусології АН України ім. Д. К. Заболотного за адресою вул. Заболотного, 154, він був встановлений у 1981 році.  Скульптурний портрет (висотою 3,2 м) Д. К. Заболотного розташовано в ніші, над якою висічено слова вченого: «Шлях до щастя пролягає через науку, яка веде до пізнання істини та затвердження правди».
Народився Данило Кирилович Заболотний 2 січня 1867 р. у с. Чоботарка на Вінниччині в українській селянській родині. Батько його, Кирило Павлович, був сином нахімовського матроса, учасником оборони Севастополя під час Кримської кампанії.
Читати далі… Джерело: сайт "Київський Національний Укніверситет Імені Тараса Шевченка".
 «Його праця — подвиг. Навіть короткий перелік його заслуг завжди вражатиме…», — писав І. Мечников про видатного українського мікробіолога, засновника вітчизняної епідеміології, академіка АН СРСР та АН УРСР Данила Кириловича Заболотного. І ці слова не є перебільшенням — талановитий учений присвятив своє життя врятуванню людства від епідемій таких смертельно небезпечних хвороб, як чума, холера, дифтерія, висипний тиф та інших. Читати далі…  Джерело: сайт "Національна бібліотека України для дітей"
Пам’ятник
  Казимиру Малевичу


Читати далі… Джерело: Вікіпедія.
На вул. Володимиро-Либідській увічнена пам'ять художника, який народився і здобув початкову художню освіту в Києві. Саме в районі, де в даний час встановлено пам'ятний знак, знаходився будинок, де народився художник. Малевич - один із засновників абстрактного мистецтва (найвідоміші картини - "Чорний квадрат", 1913 р .; "Політ аероплана", 1915 р .; "Червоний квадрат", 1917).
Пам’ятник
  
Князю Святославу

 Пам’ятник
 
Ліквідаторам Чорнобильської аварії

Пам’ятник ліквідаторам Чорнобильської катастрофи знаходиться в невеликому скверику біля бібліотеки ім. В. Вернадського. Меморіал був відкритий 26 квітня 2011 року, до 25-ї річниці аварії на ЧАЕС. У день відкриття пам’ятник було освячено, а поруч з ним висаджено червоний дуб....
Читати далі… Джерело: сайт КИЇВФОТО

Пам’ятник
  
Максиму Рильському
КИЇВ, 7 листопада. Пам"ятник видатному українському поетові, вченому, громадському діячеві Максиму Рильському відкрито сьогодні в Голосіївському парку культури і відпочинку .Автори пам"ятника - скульптор, заслужений художник України Петро Остапенко та заслужений архітектор України Олег Стукалов - відобразили Максима Тадейовича за роботою... 

Пам'ятний знак учасникам оборони Києва в 1941 році

Меморіал
  
воїнам, викладачам і студентам
 Пам’ятник
  
Учасникам оборони Києва


Пам'ятник "Учасникам оборони Києва" встановлено в Голосіївському парку на честь бійців , які в липні - вересні 1941, вели запеклі бої з німецько-фашистськими загарбниками в районі Голосієва.

Пам’ятник 
8 вересня 2011 року в сквері навпроти будинку №12 по вулиці Івана Федорова за участю Віце Президента Болгарії та Київського міського голови було відкрито пам'ятник Капітану Петко Воєводі. 
Читати далі… Джерело: Вікіпедія.

Пам'ятник Петку Воєводі
...На монументі герой Болгарії зображений в традиційній військовій болгарській формі XIX ст., а сам бюст зроблений з бронзи і граніту. Створив монумент болгарський скульптор Валентин Старчєв. Петро Кіряков Калоянов, відомий як капітан Петко Воєвода (1844-1900) - національний герой Болгарії, гайдуцький ватажок, поплічник Гарібальді. Активний участник визвольного руху болгарського народу від турецького іга, в якій була здобуиа незалежність Болгарії....
Пам'ятник
 
 Юліушу СловацькомуПам'ятний знак
«Воїнам-інтернаціоналістам»


13 лютого 2014  на розі Голосіївського проспекту та вулиці Виставкової (Потєхіна) відкрили Пам'ятний знак "Воїнам-інтернаціоналістам". 
Читати далі... Джерело:  УНІАН
Пам'ятний знак
«Полеглим воякам-уродженцям Пирогова»Полеглим воякам-уродженцям Пирогова. Побудовано біля школи по вулиці Пирогівський шлях, 148
Читати далі… Джерело: Вікіпедія.
Пам'ятний знак
«Полеглим воякам - уродженцям Віта-Литовської»Полеглим воякам-уродженцям Віта-Лттовської. Побудовано обабіч школи по провулку Підбірному, 3. 
Читати далі… Джерело: Вікіпедія.
Пам’ятний знак
на честь 
Героїв Небесної Сотні23.08.2014 У мікрорайоні Корчувате Голосіївського району відбулось відкриття пам’ятного знаку на честь Героїв Небесної Сотні, який був встановлений силами громади Корчуватого та Мишоловки  за підтримки місцевих підприємців. 
Читати далі ... Джерело: Голосіївська районна в місті Києві державна адміністрація
Пам’ятний знак
на честь 
Героїв Небесної Сотні

18 жовтня 2014 року. за ініціативою мешканців житлового масиву Теремки та за їх кошти на території по вул. Заболотного був встановлений пам'ятний знак Героям Небесної Сотні та відкрито сквер Героїв Небесної Сотні.
Читати далі ... Джерело: Голосіївська районна в місті Києві державна адміністрація 
 Пам’ятник 
загиблим бійцям антитерористичної операції


На території Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи № 15 ( вул. Героїв Маріуполя, 7а ) відбулося урочисте відкриття пам’ятника загиблим бійцям антитерористичної операції за участю керівництва Голосіївської райдержадміністрації, родичів загиблих воїнів, учнівської молоді, бійців АТО та представників громадськості району. 
Читати далі ... Джерело: Київська міська державна адміністрація
Пам'ятний знак
 волонтерамУ сквері на розі Стратегічного шосе і проспекту Науки, на честь волонтерів відкрили пам'ятний знак, який символізує відданість кожного небайдужого українця. Це невеликий камінь з дзеркальним серцем. Якщо подивитися на дзеркальну поверхню, поруч зі своїм зображенням кожен зможе побачити знаменитий девіз "Добро може робити кожен".
Пам’ятний знак 
загиблим воїнам АТО


14 березня 2020 року, у День українського добровольця, у Голосіївському парку культури і відпочинку імені Максима Рильського відкрито пам’ятний знак загиблим воїнам АТО.
Пам’ятний знак 
жертвам вірменського та українського народів


У Голосієві відкрили Пам’ятний знак жертвам вірменського та українського народів.
«Князь Володимир обирає віру»скульптурна групаСтудентам і співробітникам МАУП - учасникам національної революції 2004 року


Немає коментарів:

Дописати коментар